Truskawki przebojem festynu

2 czerwca na terenie Sołectwa Sulisławice odbył się festyn pod nazwą „Rozpoczęcie sezonu truskawkowego”. Organizatorami imprezy byli: sołtys Karolina Sadowska wraz z Radą Sołecką, OSP Sulisławice oraz Szkoła Podstawowa nr 23 wraz z Radą Rodziców.

 

Piknik, już tradycyjnie, rozpoczęła część artystyczna przygotowana przez dzieci i nauczycieli z miejscowej szkoły. Artyści zaprezentowali w tym roku swoje zdolności wokalne.

Podczas imprezy można było wykonać badania profilaktyczne w ramach programu Zdrowy Kalisz. Na najmłodszych czekało moc atrakcji takich jak: dmuchany zamek, przejażdżka ciuchcią, kule wodne, gaszenie „pożaru kamienicy”, radiowóz policyjny, znakowanie rowerów oraz liczne gry i zabawy.

 

Organizatorzy zadbali również o podniebienia biesiadników i oprócz truskawek stanowiących motyw przewodni imprezy, przygotowali grochówkę, żurek na zakwasie, pyry z gziką, kiełbaski oraz pajdę chleba ze smalcem i dodatkami. Jak co roku nie mogło zabraknąć również placka drożdżowego z truskawkami. Najmłodsi cieszyli się jednak najbardziej z waty cukrowej, lodów i słodyczy.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji festynu. Dziękujemy naszym partnerom i sponsorom. To dzięki Państwa wsparciu nasz wspólny piknik z każdym rokiem wygląda piękniej.  Dziękujemy  fundacji „Z Godnością”, dzięki której najmłodsi mogli nieodpłatnie przetestować swoją sprawność fizyczną w kulach wodnych.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii

 

05 czerwca 2018

Copyright © 2015-2018 Sołectwo Sulisławice. All right reserved

                                                     Designed by RS and created with WebWave CMS