Sulisławice pierwsze w Wielkopolsce !
Sołectwo Sulisławice zajęło pierwsze miejsce w konkursie pt. „Jeden dzień w Sołectwie – przyroda, kultura i tradycja”, zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego oraz Wyższą Szkołę Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu. Nagroda w wysokości 7 000 zł zasili budżet naszej małej ojczyzny.

 

Ponad 100 sołectw z całego województwa Wielkopolskiego wzięło udział w wyżej wymienionym konkursie. Uczestnicy musieli przygotować projekt zawierający propozycję aktywnego spędzenia jednego dnia na terenie własnego sołectwa wraz z propozycją tradycyjnej potrawy kuchni regionalnej w postaci przystawki oraz drugiego dania na ciepło z kaczki. Sołectwa, których projekty oceniono najwyżej zostały zaproszone do drugiego etapu konkursu, który odbył się w miniony czwartek na terenie Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu. Nasze sołectwo reprezentowali: Sołtys - Karolina Sadowska, Justyna Bijak, Martyna Wytwer, Marcin Król, Łukasz Bijak.

 

Sołtys Karolina Sadowska nadesłała projekt pod nazwą „Tropem śladów wojennych w Sulisławicach”, który został oceniony bardzo wysoko. W drugim etapie konkursu mieszkańcy Sulisławic prezentowali „Przystawkę po sulisławicku” oraz „Kaczkę pod truskawką”. Obie nasze potrawy spotkały się z dużym uznaniem zarówno wśród członków komisji oceniającej, jak i wśród pozostałych uczestników konkursu.

 

Zapraszamy do obejrzenia poniżej fotorelacji z wydarzenia:

 

12 października 2018

Copyright © 2015-2022 Sołectwo Sulisławice. All right reserved

                                                     Designed by RS and created with WebWave CMS