Sulisławice docenione w Wielkopolsce

 

Sołectwo Sulisławice zajęło dziewiąte miejsce w konkursie pt. „Jeden dzień w Sołectwie – przyroda, kultura i tradycja”, zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego oraz Wyższą Szkołę Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu. Nagroda w wysokości 2 000 zł zasili budżet naszej małej ojczyzny.

 

Ponad 70 sołectw z całego województwa Wielkopolskiego wzięło udział w wyżej wymienionym konkursie. Uczestnicy musieli przygotować projekt zawierający propozycję aktywnego spędzenia jednego dnia na terenie własnego sołectwa wraz z propozycją tradycyjnej potrawy kuchni regionalnej w postaci drugiego dania na ciepło. Sołectwa, których projekty oceniono najwyżej zostały zaproszone do drugiego etapu konkursu, który odbył się w miniony wtorek na terenie Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu.

 

Mieszkańcy Sulisławic nadesłali projekt pod nazwą „Truskawkowa kraina perłami słynąca”. W drugim etapie konkursu prezentowaliśmy iście sulisławicką potrawę „Kluski z truskawami pod lekką pierzynką”. Spotkała się ona z dużym uznaniem zarówno wśród członków komisji oceniającej, jak i wśród pozostałych uczestników konkursu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia link

 

12 października 2017

Copyright © 2015-2018 Sołectwo Sulisławice. All right reserved

                                                     Designed by RS and created with WebWave CMS