Z lekturami „za pan brat”
 

W poniedziałek, 30 maja 2016 r. już po raz trzynasty odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Świat naszych lektur”. Organizatorem i gospodarzem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 23 im. Eligiusza Kor–Walczaka w Kaliszu.

 

Konkurs, który  adresowany jest do uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych ma na celu przede wszystkim rozbudzenie zainteresowań czytelniczych u dzieci rozpoczynających edukację szkolną oraz popularyzację wśród nich literatury wchodzącej w skład lektur szkolnych – podkreśla Katarzyna Sibińska, nauczycielka SP 23, a zarazem pomysłodawczyni i prowadząca konkurs. Staje się on również okazją do rozwijania sprawności w zakresie umiejętności pracy z tekstem, budowania poprawnych wypowiedzi i interpretacji, czy też kształtowania umiejętności współpracy w zespole.

 

Po powitaniu przez dyrektor szkoły Beatę Raczak, uczestnicy przystąpili do rozwiązywania zadań konkursowych, wśród których były między innymi uzupełnianki, quizy i zagadki. Pojawiła się także konkurencja, w której zespoły popisywały się umiejętnościami twórczymi, prezentując ułożoną samodzielnie „Mruczankę dla Kubusia Puchatka”.

 

Pierwsze miejsce tegorocznej rywalizacji zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 22, drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 2, a trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 7. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

 

fot. organizatorzy

31 maja 2016

Copyright © 2015-2018 Sołectwo Sulisławice. All right reserved

                                                     Designed by RS and created with WebWave CMS