10 lutego 2017
"PUDEŁKO ŻYCIA''

 

Pod koniec zeszłego roku samorząd miasta w ramach programu „Zdrowy Kalisz” zakupił dla Kaliszan tzw. „PUDEŁKA ŻYCIA”.

 

Inicjatywa ta jest skierowana głównie do osób starszych, samotnych i schorowanych. Pudełko szczególnie spełnia swoją funkcję w sytuacji, kiedy ratownicy medyczni, lekarze, strażacy muszą szybko reagować, a brak kontaktu lub utrudniony kontakt z człowiekiem będącym np. po wylewie czy udarze może dramatycznie opóźnić akcję.

 

Projekt zakłada umieszczenie wszystkich ważnych informacji o pacjencie w jednym miejscu. W pudełkach znajdują się: numery telefonów do osób najbliższych, informacje o chorobach, uczuleniach, przyjmowanych lekach oraz o tym, kto zajmie się np. zwierzętami pod nieobecność chorego gospodarza, czy komu zostawić klucze od mieszkania.

 

W pudełku znajduje się karta informacyjna do wypełnienia przez odbiorcę, instrukcja jak przygotować zawartość, naklejka oraz magnes na lodówkę. „Pudełko życia” powinno znajdować się w lodówce – najlepiej na półce na jej drzwiach. Ułatwi to zespołowi ratowniczemu odszukanie informacji. Lodówkę należy oznakować taką samą naklejką (lub magnesem), jaka znajduje się na nim.

 

Pudełka są dostępne u sołtysa. Osoby zainteresowane zapraszamy po ich odbiór.

 

 

 

 

Źródło: www.calisia.pl

 

Kliknij mnie

Copyright © 2015-2018 Sołectwo Sulisławice. All right reserved

                                                     Designed by RS and created with WebWave CMS